Ana İçeriğe Geç

Sürdürülebilirlik

Tüm ürünlerimiz çok sevgi ve orman dostu kağıtlarla İstanbul’da üretiliyor. 


Ancak gündemin popüler konularından “sürdürülebilirlik” kavramı konusunda kafamız karışık. Paper Street ortaya çıktığından beri yeniden kullanmak ve geri dönüştürmek üzerine düşünüyoruz ve çalışıyoruz. Zira bizim en çok sahip çıktığımız değerlerimizden birisi sorgusuz sualsiz ekolojik materyaller kullanmak ve lokal üreticilerle beraber çalışmak.


Peki neler yapıyoruz?


  1. Ürünlerimizin büyük kısmında FSC sertifikalı ya da geri dönüşüm oranı yüksek kağıtları tercih ediyoruz.
  2. Olabildiğince az plastik kullanmaya çalışıyoruz. Sert kapak, suni deri kapaklar ya da PVC korumalı ürünler üretmiyor olmamızın sebebi de içerisinde bulunan plastik miktarı.
  3. Üretimlerimizden arta kalan atık malzemelerle el yapımı defter atölyeleri düzenliyoruz.
  4. Defolu ya da hatalı ürünlerimizi “aksak” kategorisinde çok uygun fiyatlarda satışa sunuyoruz.
  5. Beraber çalıştığımız sanatçıların portfolyolarında halihazırda bulunan eserleri tercih ediyoruz. Sadece üretim olarak değil, emek anlamında da yeniden değerlendirmenin sürdürülebilirliğe çok katkısı olduğunu düşünüyoruz.

Kağıtla ve geri dönüşüm;


  • Kağıt, dünyada en çok geri dönüştürülen materyallerden biridir. %99,7 ile kağıt, tüm atıklar içinde en yüksek geri dönüşüm oranına sahip geri dönüştürülebilir malzemedir.
  • Türkiye’de geri dönüşüm her yıl bir öncekinden daha iyi seviyelere ilerlerken, şu anki mevcut geri dönüşüm oranlarının %47’sini kağıt geri dönüşümü oluşturuyor.
  • Kağıt endüstrisi, Avrupa’da yenilenebilir enerji üretebilen tek ve en büyük endüstridir.


Paper Street ürünlerini sonsuza kadar sakla ya da geri dönüştür. PS we love you.

Sepetiniz

Bizimle iletişime geçtiğin için teşekkür ederiz! Sana en kısa süre içerisinde geri döneceğiz. Teşekkürler! Ürün tekrar uygun olduğunda sebi bilgilendireceğiz!